flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Сахновщинського районного суду

Харківської області

 

27 червня 2017 р.

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Зборами трудового колективу

Сахновщинського районного суду

Харківської області

Протокол №1 від 27.06.2017р.

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Сахновщинського районного суду

Харківської області

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Трудова дисципліна в Сахновщинському районному суді Харківської області забезпечується створенням необхідних організаційних умов для нормальної високоефективної роботи, творчим та свідомим ставленням до праці, методами переконання, а також заохоченням за сумлінну працю.

Обов'язок і справа честі кожного працівника суду - додержання Конституції та інших актів законодавства України, сумлінне виконання своїх службових обов'язків, ініціативність і творчість в роботі, дотримання трудової дисципліни.

Дисципліна праці - це не тільки суворе дотримання правил внутрішнього розпорядку, але й свідоме, творче ставлення до своєї роботи, забезпечення її високої якості, продуктивне використання робочого часу.

1.2. Робота в суді повинна ґрунтуватися на принципах служіння народу України, демократизму і законності, гуманізму і соціальної справедливості, пріоритету прав людини і громадянина, професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі, персональної відповідальності за виконання службових обов'язків і дисципліни.

1.3. Правила внутрішнього трудового розпорядку Сахновщинського районного суду Харківської області (далі - Правила) мають сприяти сумлінному ставленню до праці, подальшому зміцненню дисципліни, належній організації праці, раціональному використанню робочого часу, високій якості роботи, підвищенню її ефективності.

1.4.  Невід’ємною частиною цих Правил є «Правила поведінки працівника суду», затверджені рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 №33.

1.5. Питання застосування Правил вирішуються головою суду в межах наданих повноважень, якщо інше не передбачено діючим законодавством.

1.6. Ці Правила поширюються на всіх працівників суду, які повинні ознайомитися з ними під особистий підпис, знати і неухильно дотримуватись. Словосполучення працівники суду використовується в тексті Правил у значенні «судді  та працівники апарату суду».                      

  1. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ суддів

та працівників апарату суду.

2.1. Працівники апарату суду приймаються на роботу та звільняються з роботи на підставах та у порядку, визначених чинним трудовим законодавством України, Кодексом законів про працю України, Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII , на підставі наказу керівника апарату суду, який оголошується або доводиться для ознайомлення працівнику апарату суду під розпис.

2.2. Судді  призначаються на посаду та звільняються з посади на підставах та у порядку, визначених чинним трудовим законодавством України, Кодексом законів про працю України,  Законами України «Про судоустрій і статус суддів», а саме на підставі відповідного акту про призначення на посаду судді чи обрання суддею безстроково або припинення повноважень судді на підставі відповідного наказу голови суду, який оголошується або доводиться до ознайомлення судді під розпис. 

2.3.  Помічник судді  приймаються на роботу та звільняються з роботи на підставі наказу керівника апарату суду за поданням судді, який оголошується або доводиться для ознайомлення помічнику судді під розпис.

2.4. Перед тим, як працівник апарату суду та суддя приступить до роботи, особа, на яку покладені обов’язки служби управління персоналом в суді, та керівник апарату суду зобов'язані ознайомити працівника апарату суду:

працівника апарату суду та суддю:

2.5. На всіх суддів та працівників апарату суду ведуться трудові книжки. Трудові книжки ведуться та зберігаються у встановленому чинним законодавством України порядку. Відповідальною за належне ведення та зберігання трудових книжок  є  особа, на яку покладені обов’язки служби управління персоналом в суді. Трудова книжка повертається судді та працівнику апарату суду у день звільнення із внесеним до неї записом про звільнення. Запис про причину звільнення в трудовій книжці робиться в точній відповідності з формулюванням діючого законодавства і з посиланням на відповідну статтю (пункт) Закону.

2.6. Припинення трудових відносин працівника можливе тільки на підставі, передбаченій законодавством України. У разі звільнення працівника апарату суду за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) з письмовим попередженням про це  голови суду та керівника апарата суду за два тижні, за домовленістю між працівником апарату суду і головою суду та керівником апарата суду відносини можуть бути розірвані до закінчення строку попередження про звільнення. Днем звільнення вважається останній день роботи. 

 

  1. основні ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ суду

3.1. Працівники суду зобов'язані здійснювати свої повноваження чесно і сумлінно, дотримуватись дисципліни, вчасно виконувати розпорядження голови суду, заступників голови суду, а працівники апарату суду - також судді та керівник апарату суду, використовувати весь робочий час для продуктивної праці та утримуватися від дій, які б заважали іншим працівникам виконувати свої обов'язки.

Судді здійснюють свої повноваження на підставі та у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Коло обов'язків, покладених на працівника апарату суду, визначається Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді та посадовою інструкцією (функціональними обов'язками) цього працівника.  

3.2. Основні обов’язки працівника апарату суду:

3.3. Працівники апарату суду не мають права:

3.4. Працівники суду зобов'язані:

3.5. Працівники суду мають право:

 3.6. Працівники суду мають інші права та обов’язки передбачені чинним законодавством України та цими Правилами. 

 

 

 

 

  1. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ голови суду

та заступників голови суду 

4.1. Голова суду чи заступники голови суду відповідно до визначених головою суду обов’язків зобов’язані:

  1. РОЗПОДІЛ ОБОВ’ЯЗКІВ МІЖ ГОЛОВОЮ СУДУ ТА КЕРІВНИКОМ АПАРАТУ СУДУ

5.1. Голова суду:

 

1) представляє суд як орган державної влади у відносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;

3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;

5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про наявність вакантних посад суддів у суді у триденний строк з дня їх утворення;

6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

7) організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

8) сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

9) вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;

10) здійснює інші повноваження, визначені законом.

11) Голова суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.

12) У разі відсутності голови суду його адміністративні повноваження здійснює суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.

 

5.2. Керівник апарату суду:

 

1) очолює апарат суду та несе персональну відповідальність за неналежне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу;

2) відповідає за належне функціонування автоматизованої  системи документообігу;

3) призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду (державних службовців, службовців та робітників), у тому числі помічників суддів (за поданням, судді), а саме, про призначення на посади та звільнення, з посад, просування по службі, встановлення рангів державного службовця, надання відпусток, застосування до них. заохочення та накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічної оцінки та проходження атестації, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, направлення на підвищення кваліфікації);

3) розробляє штатний розпис суду;

4) визначає структуру підпорядкованого йому апарату суду;

5) створює відділи;

6) затверджує положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників апарату суду;

7) відповідними наказами утворює та затверджує склад комісій по різним напрямкам роботи суду, які очолює заступник керівника апарату

8) організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи, а також ведення кадрового діловодства в суді.

9) інформує збори суддів про свою діяльність;

10) вживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень;

11) створює безпечні та комфортні умови для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

12) організовує практику студентам вищих навчальних закладів.

 

  1. УМОВИ РОБОЧОГО ЧАСУ ТА РЕЖИМУ РОБОТИ

6.1. Для працівників суду встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота та неділя.

6.2. Час початку і закінчення щоденної роботи встановлюється:

з понеділка по четвер:

у п'ятницю:

перерва для відпочинку та харчування з 12.00 до 12.45 хв.

6.3. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи. При неможливості використання часу, наданого для відпочинку та харчування (безперервність судового засідання, обов'язковий прийом громадян, тощо) надається інший час для харчування та відпочинку протягом робочого дня, але не більш ніж 45 хвилин.

6.4. Загальна тривалість робочого часу працівників суду становить 40 годин на тиждень. Тривалість щоденної роботи становить 8 годин 15 хв., а в п'ятницю - 7 годин.

6.5. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину (ст. 73 КЗпП України).

6.6. Робота у вихідні дні та в режимі чергування встановлюється окремими наказами керівника апарату суду. За розпорядженням керівника апарату суду для виконання невідкладної і термінової роботи, працівники апарату суду - державні службовці зобов'язані з'являтися на роботу у вихідні та святкові дні. Робота у ці дні компенсується у відповідності із вимогами діючого трудового законодавства.

6.7. Забороняється в робочий час відволікати працівників від їх безпосередньої роботи, відкликати і знімати з роботи для виконання інших робіт, не пов'язаних з службовою діяльністю.

6.8. Працівники суду повинні звільнити службові приміщення не пізніше 21 години. Після 21 години працівники суду можуть перебувати у приміщенні суду   за погодженням з головою суду, його заступниками або керівником апарату суду.

6.9. Питання проведення в суді оперативних нарад та занять з підвищення професійної кваліфікації працівників вирішуються головою суду або за його розпорядженням заступниками голови суду чи керівником апарату суду.

6.10. В суді здійснюється облік виходу на роботу. До початку роботи кожен працівник зобов’язаний особисто розписатись в журналі про вихід на роботу. За належне здійснення обліку виходу на роботу відповідає керівник апарату суду.

6.11. Паління в приміщенні суду та у робочий час працівниками суду перед приміщенням суду заборонено.

6.12. Черговість надання щорічних та додаткових відпусток визначається графіком відпусток суддів та окремо працівників апарату суду , який складається не пізніше 31 січня поточного року на кожний календарний рік, затверджується наказом голови суду відносно суддів та наказом керівника апарату суду відносно працівників і доводиться до відома відповідних осіб. Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної та безперервної роботи суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку.

6.13. Перенесення щорічної відпустки допускається тільки у випадках передбачених діючим законодавством або за погодженням з головою суду та керівником апарату суду.

6.14. Види додаткових відпусток:

6.15. Працівник суду зобов’язаний подати голові суду та керівнику апарату суду заяву про надання відпустки за два тижні до її  запланованого початку у графіку надання відпусток.

6.16. Відповідно до ст.. 60 Закону України «Про державну службу» за наказом голови суду або керівника апарату суду судді та працівники суду можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається працівнику в будь-який інший час протягом року чи приєднується до відпустки у наступному році. Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається лише у випадках, передбачених трудовим законодавством. 

6.17. Відпустка без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку надається у випадках, передбачених ст.. 25 ЗУ «Про відпустку». За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 ЗУ «Про відпустку»).

  1. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА СУМЛІННУ ПРАЦЮ

7.1. За зразкове виконання суддями трудових обов'язків, підвищення ефективності праці, тривалу і сумлінну працю наказом голови суду застосовуються такі заохочення:

 - преміювання;

 - надбавки.

 За зразкове виконання трудових обов'язків, підвищення ефективності праці, тривалу і сумлінну працю наказом керівника апарату суду застосовуються такі заохочення:

- оголошення подяки;

- нагородження грамотою, почесною грамотою, іншими відомчими відзнаками;

- преміювання;                            

- дострокове присвоєння рангу в порядку , визначеному чинним законодавством;

- представлення до нагородження урядовими відзнаками та відзначення урядовою нагородою (вітальний лист, подяка, почесна грамота)

- представлення до відзначення державними нагородами.

7.2. При застосуванні заходів заохочення забезпечується поєднання морального та матеріального стимулювання праці.

7.3. Заохочення застосовуються наказом голови суду або керівника апарату суду, який оголошується або доводиться до відома працівника під розпис, про що робиться відповідний запис до трудової книжки або шляхом внесення відповідного подання. Наказ про застосування заохочення може бути доведений до відома всіх працівників суду шляхом урочистого оголошення. 

  1. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

8.1.  Порушення трудової дисципліни, або невиконання чи неналежне виконання без поважних причин працівником апарату суду покладених на нього трудових та службових обов’язків, допущення інших негативних вчинків тягне за собою застосування заходів дисциплінарного та громадського впливу, а також інших заходів, передбачених чинним законодавством про працю.

Застосування дисциплінарного стягнення до працівника апарату суду здійснюється у відповідності та в порядку, визначеному трудовим законодавством та Законом України «Про державну службу».

8.2. За порушення трудової дисципліни згідно із ст. 147, 147-1 КЗпП України за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків працівником апарату суду, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить державного службовця або дискредитує судову гілку влади, керівником апарату суду можуть застосовуватися такі дисциплінарні стягнення:

Звільнення як дисциплінарне стягнення до працівника апарату суду може бути застосоване за систематичне невиконання ним без поважних причин покладених на нього функціональних обов’язків чи Правил внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувались заходи дисциплінарного стягнення;

8.3. До державних службовців апарату суду, крім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним трудовим законодавством, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

 8.4. Відповідно до частини 3 ст. 151 КЗпП України, якщо до працівника застосовано міри дисциплінарного впливу, то протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються, якщо стягнення не знято достроково.

8.5. Дисциплінарні стягнення накладаються наказом керівника апарату суду. Наказ керівника апарату суду про накладення дисциплінарного стягнення оголошується або доводиться до відома працівника апарату суду під розпис. В превентивних цілях зазначений наказ доводиться до відома всіх працівників суду. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством.

8.6.  Якщо протягом року з дня застосування дисциплінарного стягнення працівника не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення визначеного строку наказом голови суду за клопотанням працівника, на якого було накладене стягнення.

8.7 За порушення трудової або виконавчої дисципліни працівник може бути позбавлений преміальної оплати. Повне або часткове позбавлення премії, що входить до системи оплати праці, може проводитись незалежно від дисциплінарного стягнення.

8.8 Державні службовці, винні у порушенні законодавства про державну службу, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством України.

8.9. Питання про дисциплінарну відповідальність суддів вирішується у порядку та на підставах, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів»